Sekite mus:
Tehnikas tirdzniecība
Serviss
+371 25494838
Rezerves daļas
+371 25494834
Tehnikas tirdzniecība
Serviss
+371 25494838
Rezerves daļas
+371 25494834
Sekite mus:

AUGSNES ANALĪZES

AUGSNES PĒTĪJUMI

Saimnieku un citu uzņēmēju finansiālais mērķis ir maksimāli palielināt ieguldīto līdzekļu atdevi, novērtējot visas iespējamās investīciju alternatīvas un ar tiem saistīto risku.

Augsnes pētījuma mērķis ir noteikt relatīvo augsnes spēju sniegt barojošās vielas sējumiem attiecīgā augšanas periodā, noteikt augsnes tipu, pH, diagnosticēt kālija, fosfora un magnija daudzumu. Augsnes pētījumi tāpat tiek izmantoti barojošo vielu sabalansēšanas lēmumu pieņemšanai, cenšoties maksimāli palielināt ekonomisko/agronomisko labumu un samazināt negatīvu iespaidu uz apkārtējo visi - radīt stabilu lauksaimniecības biznesu.

AUGSNES PARAUGU ŅEMŠANA

DOJUS Latvija darbinieki ņem paraugus no daudzstūru figūrām, kas tiek izveidotas, balstoties uz ilgtermiņa lauka potenciāla karti. Šī karte parāda, ka atšķirīgām lauka vietām ir dažādas īpašības, kuras nosaka augu veģetācija. No katra daudzstūra tiek paņemti 15-20 paraugu (30 cm dziļumā), kas atspoguļo attiecīgā daudzstūra barojošo vielu daudzumu. Laboratorija, saņemot paraugu, sniedz atskaiti, kurā norāda augsnes tipu, pH, K, P, Mg, humusa un mikroelementu daudzumu paraugā. Pie atskaites tiek pievienotas arī rekomendācijas - kā sabalansēt barojošo vielu daudzumus izmeklētajos laukos.

Daudzstūri tiek izveidoti automātiski, ņemot vērā saņemtos datus no NDVI kartes. Atbilstoši tam varam maksimāli precīzi noteikt, kādēļ ir tik liela atšķirība zaļās masas indeksā, un ieteikt, kā šo atšķirību novērst.